Chystáte sa vstúpiť na stránku glovalpremium.sk s predajom alkoholu.

Prosím potvrďte, že už máte 18 rokov ?


Áno       Nie

Olivový olej s čiernymi hľuzovkami Arotz

17,90 € s DPH

  • : DO101
  • : oleje
  • : Nový produkt

Olivový olej s čiernymi hľuzovkami Arotz

Ochutený vysoko kvalitný olivový olej s nezameniteľnou chuťou čiernej hľuzovky. Má jemnú štipľavú a ľahko nahorkastú chuť. Vďaka špecifickej chuti skvelo ozvláštni šaláty a ďalšie pokrmy, kde vynikne nezameniteľná chuť hľuzovky.

Už od dávnych čias bola hľuzovka zahalená tajomstvom pre svoju vzácnosť, vôňu a potešenie. Do dnešných dní si ponechala svoju tajuplnosť a nespornú gastronomickú hodnotu. Z celkového počtu 70 známych druhov hľuzovky sú, z gastronomického hľadiska, najviac cenené Tuber melanosporum (čierna hľuzovka) a Tuber magnatum (biela hľuzovka). 

Už od čias Sumerov sú niekoľko tisícročí hľuzovky považované za tu najvycibrenejšiu labužnícku špecialitu. Dokonca jeden z najpreslávenejších kuchárov a gurmánov Jean Anthelme Brillat-Savarin o nich vo svojom gastronomickom veľdiele Fyziológia chutí (1825) neváhal prehlásiť, že sú tým pravým "diamantom kuchyne".

Firma AROTZ uviedla do pohybu komplexne a efektívne mechanizmus pre zber tejto huby. Akonáhlesú večer objavené, nasledujúci deň sú spracované. Spoločnosť AROTZ bola založená v roku 1960 a má dominantné postavenie na trhu v produkcií španielskej hľuzovky, gaštanov, húb a lesných plodov.

Krajina pôvodu : Španielsko
Objem : 200 ml

Súvisiace produkty

Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Viac informácií
Súhlasím